Kizilagac

V blízkosti velkých turistických center Turecké riviéry jako je Side či Manavgat se rozkládá menší a klidnější letovisko Kizilagac. Vyhledávají je návštěvníci, kteří upřednostňují pobyt v místě, které leží trochu stranou rušných prázdninových středisek, ale zároveň jsou z něj pohodlně dostupné. Kizilagac slibuje pohodový pobyt u moře se vším, co k tomu patří.

Kizilagac je vlastně jeden velký turistický resort, jenž vyrostl na pobřeží, které je v těchto místech lemováno dlouhými písečnými plážemi. Ubytování poskytují hotely a hotelové komplexy převážně vyšší kategorie, které kromě luxusních ubytovacích služeb poskytují také vynikající stravování a nabízí možnosti sportovního vyžití a wellness. Hotely jsou vhodné pro klienty, kteří nemají potřebu se příliš vzdalovat z letoviska a dávají přednost dovolené v samotném hotelovém areálu. V hotelích se pravidelně konají nejrůznější animační programy a zábavní večery. 

Většina hotelů byla vystavěna přímo na pláži, hostů, se tak nabízí krásné výhledy na moře a nemusí se k němu prodírat ulicemi letoviska. Hlavní pláž Kizilagacu je písečná, ale místy se na ní vyskytují také oblázky. Má pozvolné svažování do vod Středozemního moře a tak se skvěle hodí i pro děti a neplavce. 

Pokud se budete chtít podívat do některého z okolních letovisek, není v tom žádný problém. Pravidelné spojení mezi Kizilagacem a středisky jako je Manavgat nebo Side zajišťují typické turecké dopravní prostředky zvané dolmuše, což jsou vlastně minibusy. Využít však můžete také služeb taxíků, které jsou všudypřítomné a dovezou vás, kam potřebujete. Manavgat má například kromě krásného historického centra také půvabnou přírodu – zajímavá je například stejnojmenná řeka, která ze skalních stěn padá přímo do moře. Jižně od města se pak nachází hustý borovicový les a jezero Titreyengol. V Side, které leží asi 15 km od Kizilagace nabízí bohaté možnosti nákupů, zábavy i večerního vyžití. Mezi jeho dominanty patří ohromný amfiteátr.