Manavgat

Středně velké letovisko Manavgat leží na jihu Turecka, v oblasti Turecké riviéry, která patří k nejnavštěvovanějším lokalitám v zemi. Bylo vystavěno na obou březích stejnojmenné řeky, ve vzdálenosti asi 4 km od moře. Na severu dělá Manavgatu krásnou kulisu pohoří Taurus, na jihu je lemováno Středozemním mořem. 

Manavgat v současnosti žije především z turistického ruchu, ale mnozí obyvatelé se živí také zemědělstvím. Vzhledem k tomu, že městečkem a jeho okolím protéká řeka Manavgat, je oblast velmi svěží a úrodná. Díky dostatečné vláze je možné zde pěstovat obilí, ovoce, zeleninu, sezam nebo olivy. V městečku panuje příjemný klid a pohodová atmosféra. Město je tvořeno pravoúhlou zástavbou, takže je orientace v jeho ulicích velmi snadná. Kromě domků místních obyvatel se zde setkáte s malými hotely a penziony, obří hotelové komplexy zde nečekejte.

Turistická vybavenost letoviska je na velmi dobré úrovni. Vzhledem k tomu, že není Manavgat situován přímo na pobřeží, není tak zaplaven turisty, jako jiná letoviska na Turecké riviéře. Oblíbili si jej ale všichni, kterým se nelíbí často přehnaně vysoké ceny v turistických oblastech. Místní obchodníci a restauratéři jsou velice solidní, svou nabídku a služby přizpůsobují především místnímu obyvatelstvu. Ceny jsou zde proto více než příznivé, což každého turistu jistě potěší. Kromě restaurací nechybí v tomto prázdninovém středisku ani bary, kavárny nebo čajovny. Vyrostlo zde také několik diskoték, které zaručují zábavu i po setmění. I když tedy Manavgat neleží přímo u moře, je skvělou destinací pro dovolenou.

Manavgat není tradičním turistickým letoviskem, ale spíše klasickým tureckým městem, kde je možné se seznámit s běžným životem místních obyvatel. K moři je možné se vydat autobusem, pláž se v této oblasti táhne v délce několika desítek kilometrů. Je opravdu překrásná a vzhledem k její velikosti není třeba se obávat, že by byla přeplněná. Pravidelná autobusová linka spojuje Manavgat také s okolními letovisky Side, Alanya a Antalya. Z Manavgatu se můžete vydat za poznáním řady přírodních krás, jako je například vodopád Manavgat (3 km od centra města) či park a kaňon Köprülü (cca 100 km). Jižně od Manavgatu se rozkládá také krásný borovicový les a jezero Titreyengöl, které vzniklo vybudováním přehrady Oymapinar Dam.