Golf v Turecku

Během dovolené v Turecku se můžete koupat v moři, věnovat se řadě vodních sportů, chytat bronz na některé z nádherných písečných pláží, poznávat památky a v neposlední řadě si můžete také užívat báječné golfové odpaly na těch nejlepších hřištích. Golf se v Turecku poměrně rychle rozvíjí a za touto hrou začíná do země přijíždět stále více nadšenců.

Turecko je pro každého, kdo si oblíbil golf, naprosto ideální destinací. Golfová dovolená zde prožívá velký rozkvět a tento sport si nachází neustále nové příznivce. Golf jako takový se v Turecku může pochlubit poměrně dlouholetou tradicí. První golfový klub byl v zemi založen již v roce 1895. Jmenoval se Constantinopole Golf Club a v provozu je dodnes. V současnosti je čtvrtým nejstarším golfovým klubem v celé Evropě. 

V roce 1992 byl v Turecku vyhlášen státní program, jehož cílem je podpora golfového cestovního ruchu. Po roce 1994 se pak začal golf v zemi rozvíjet ve velkém a začala se budovat nová golfová hřiště. Jako první bylo otevřeno golfové hřiště National v Beleku na Turecké riviéře. K rozvoji golfové turistiky přispívá příznivé klima, které v turisticky vyhledávaných oblastech panuje po celý rok. Úplně nejvhodnější je pro hru golfu období od října do května, tedy mimo hlavní letní turistickou sezónu, kdy se teploty často vyšplhají až k 40 stupňům Celsia. 

Turecká golfová hřiště jsou moderní a pečlivě upravovaná. Aby byly greeny neustále svěže zelené, musí se pravidelně zavlažovat. V letním období, když v zemi panují vysoké teploty, by mohlo dojít k jejich vysušení. Kvalita tureckých hřišť i úroveň poskytovaných služeb je dnes na vysoké úrovni a dokážou splnit požadavky i těch nejnáročnějších milovníků tohoto sportu. Součástí golfových areálů jsou také perfektně vybavené klubovny a golfové akademie. Na Tureckých golfových hřištích se snoubí vysoká kvalita a jedinečnou architekturou. Vše je pak navíc doplněno unikátní orientální atmosférou. O vzhled mnoha místních golfových hřišť se zasloužily takové osobnosti světového golfu, jako je například David Feherty nebo jeden z nejlepších anglických golfistů Nick Faldo.

Mezi nejnavštěvovanější turecké golfové resorty patří již zmiňovaný National Golf Club Antalya v Beleku, jehož součástí je 18 jamkové hřiště. Spoustu moderních hřišť a golfových resortů vedle Beleku nabízí také Antalya, Mugla nebo hlavní město Ankara. Kdo by hledal páté nejstarší golfové hřiště na světě, musel by se vypravit do Istanbulu, kde na něj čeká zajímavé 9 jamkové hřiště. Některá z tureckých golfových hřišť bývají pravidelně dějišti mezinárodních golfových turnajů, na nichž se objevují světové jedničky tohoto sportu.