Avsallar

Jedním z menších turistických center na pobřeží Turecké riviéry je Avsallar ležící asi 25 kilometrů od města Alanya a pouhých 4,5 kilometru od oblíbeného letoviska Incekum. V Avsallaru naleznete nádhernou přírodu, krásné udržované pláže i komfortní turistické zázemí. Tato oblíbená turistická destinace každoročně přivítá návštěvníky z různých koutů světa, kteří si sem přijíždějí užít zaslouženou dovolenou.

Avsallar je lemován širokými písečnými plážemi a omýván nádherně modrým a čistým mořem. Je tak jako stvořený pro relaxaci a odpočinek. Pláže jsou místy doplněny oblázky a mají velmi pozvolné svažování do moře. Jsou tak ideální pro vodní hrátky malých dětí a koupání nepříliš zdatných plavců. Dno je často kamenité a tak se na některých místech můžete do vody dostat pohodlně z mola. Večer pláže lákají k romantickým procházkám při západu slunce. Letovisko Avsallar uspokojuje i milovníky vodních sportů, největší oblibě se těší potápění a windsurfing.

O ubytování návštěvníků se starají četné hotely a hotelové komplexy, z nichž mnohé vyrostly přímo na pláži. V centru letoviska vznikly nákupní zóny s typickými tureckými obchůdky, které jsou doplněny řadou restaurací a kaváren. V nich si můžete pochutnat na nejrůznějších tureckých specialitách i mezinárodní kuchyni. I přes značný turistický rozvoj si město zachovalo svou pohodovou atmosféru a také řadu zelených ploch. Kromě moderních hotelových komplexů můžete v Avsallaru spatřit také spoustu budov postavěných v typicky tureckém architektonickém stylu.

Pokud máte rádi noční život, bude se vám v Avsallaru líbit. Po setmění ožívá spousta nočních podniků a jinak poklidné město se mění v centrum hudby a tance. Kdo miluje nakupování, určitě by neměl vynechat návštěvu místní tržnice, kde jsou k sehnání nejrůznější typicky turecké suvenýry, jakožto zlaté šperky, koberce, kožené oděvy, ale i koření a ovoce. Nezapomeňte však vyzkoušet smlouvání, které je v Turecku tolik oblíbené a mnozí prodejci jej přímo vyžadují.

Díky své nezapomenutelné atmosféře a skvělým podmínkám pro rekreaci patří Avsallar k nejvyhledávanějším turistickým lokalitám v oblasti Turecké riviéry. Jelikož má skvělou polohu nedaleko dalších zajímavých velkých měst a přímořských letovisek, je ideálním výchozím bodem pro jejich poznávání. Za návštěvu stojí Alanya, Incekum, Okurcalar, Manavgat, Side i 110 km vzdálená Antalya. Pro poznání okolí je možné si vybrat také z nabídky výletních plaveb. Transfer z letiště v Antalyi do Avsallaru trvá přibližně 90 minut.