Lara

Nedaleko Antalye vyrostla poměrně nedávno turistická oblast plná moderních hotelů a hotelových komplexů, která dostala název Lara. Rozkládá se na Turecké riviéře a svým návštěvníkům poskytuje báječné možnosti rekreace. Užijí si zde jak milovníci lenošení na pláži, tak i aktivní sportovci. Letovisko Lara si oblíbili všichni, kdo touží po klidu, ale zároveň chtějí být v dostupnosti většího turistického centra, kterým je Antalya. 

Lara je lemována krásnými písečnými plážemi, které jsou tvořeny hrubším pískem a k dispozici na nich jsou jak lehátka, tak i slunečníky. Vzhledem k tomu, že mají poněkud příkřejší vstup do moře, nehodí se pro malé děti a nepříliš zdatné plavce. Zkušení plavci se mohou do průzračných vod Středozemního moře dostávat také po molu. Hlavní pláže se jmenují Konyaalti a Lara. Jednotlivé pláže se na sebe napojují a táhnou se tak v délce cca 12 km až do Antalye. Na plážích nechybí také sprchy, převlékárny, toalety a množství stravovacích a zábavních zařízení.

Vzhledem k tomu, že na moři se v těchto místech tvoří jen malé vlny, je oblast vhodná pro provozování pohodových vodních sportů, jako je plavání, potápění a šnorchlování. Milovníci divoké jízdy na surfových prknech tak budou možná zklamaní. Existuje však řada dalších vodních sportů, které je možné zde provozovat, například jízda na vodních lyžích, vodních skútrech nebo na nafukovacím banánu. V letovisku Lara je možné se věnovat také plážovému volejbalu, fotbalu, tenisu či bowlingu.

Ubytování v letovisku poskytují luxusní, většinou čtyř a pětihvězdičkové hotely poskytující nadstandardní servis. Kromě příjemného prostředí na návštěvníky čekají chutná tradiční turecká či mezinárodní jídla, klimatizované pokoje s výhledem na moře, fitness centra a tělocvičny, kryté i venkovní bazény, wellness centra se saunami a vířivkami, internetovými koutky či dětskými kluby s programem pro nejmenší.

Letovisko Lara bývá někdy nazýváno tureckým Las Vegas, protože kromě mnoha nákupních center, kde seženete suvenýry, dárky, ale i oblečení nebo šperky, nabízí pestrý noční život a bohatou nabídku klubů, barů, restaurací a nočních podniků. Kdo by však toužil po ještě větších nákupních a zábavních možnostech, může se vydat směrem na západ, do nedaleké Antalye, kam jezdí pravidelné autobusové spoje.

Lara je skvělým výchozím místem pro poznávání malebného okolí. Nachází se zde zajímavosti všeho druhu. Letovisko je obklopeno přírodními krásami v podobě hor, údolí, pobřeží, podmořského světa, jeskyní, kaňonů či vodopádů. Přibližně 14 kilometrů od Antalye se nachází Dudenské vodopády s menším jeskynním systémem. Atraktivní je rovněž jeskyně Karain s paleolitickými jeskynními malbami nebo třeba městečko Termessos. Po kraji jsou rozesety desítky historických měst i náboženských staveb, zejména tedy mešit, které jsou pro Turecko typické.