Konakli

Asi 13 kilometrů od Alanye se rozkládá turecké město Konakli, v němž žije okolo 30 tisíc obyvatel. Nabízí množství prvotřídních čtyř až pětihvězdičkových hotelů, nádhernou písečnou pláž, kvalitní restaurace i dostatek zábavy. Přesto patří Konakli mezi nejklidnější letoviska na pobřeží Turecké riviéry. 

Centrum Konakli se nachází asi 2 km od pobřeží Středozemního moře, ale moderní hotelová zástavba lemuje přímo zdejší pláž. Na břehu moře tak vyrostlo jakési prázdninové centrum, které uspokojuje veškeré potřeby návštěvníků. Původně bylo Konakli jen malou a neznámou tureckou vesničkou, taká se však díky rozvoji infrastruktury v oblasti stala městem. Přistěhovalo se sem mnoho Rusů, Němců i Skandinávců, kteří si zde zakoupili pozemky a postavili letní chaty.

Pláž lemující Konakli je dlouhá asi 10 km, je tvořena tmavším pískem s příměsí kamenů a lemovaná malými skalami. Pro vstup do vody, která má nádhernou sytě modrou barvu, může sloužit molo. Jinak má pláž ale pozvolné svažování, je tak vhodná i pro děti a neplavce. Pláž je každý den udržovaná a čištěná, k dispozici jsou na ní slunečníky, lehátka i sprchy. Podál pláže jsou rozesety nejrůznější bary a stánky s občerstvením. Kdo má zájem, může si vyzkoušet nejrůznější vodní sporty. 

Samotnému centru města Konakli dominuje mohutná věž, jinak zde moc památek nenajdete. Uličky jsou plné obchodů a obchůdků s nejrůznějšími suvenýry, restaurací a barů. Absenci památek přímo v Konakli vynahrazuje krásné okolí. Pokud se vydáte do Alanye, objevíte v ní nejen krásnou přírodu a úžasné možnosti rekreace, ale také antické památky. Stejně tak v nedalekém Side, kde jsou k vidění četné zříceniny i ruiny Apollónova chrámu. Za návštěvu stojí také Manavgat, kde se nachází antické divadlo Aspendos.