Okurcalar

V jihozápadní části Turecka se v oblasti Turecké riviéry nachází letovisko Okurcalar, které je někdy nazýváno také Ocurcalar. Leží mezi velkými městy Alanya (31 km) a Manavgat (29 km) a je ideální destinací pro prožití pohodové dovolené u moře. Nabízí totiž klid a romantiku, zároveň je však dobře dostupné velkým a živoucím letoviskům. 

Okurcalar je jedním z mnoha turistických center rozesetých na pobřeží Středozemního moře a stal se součástí turisticky tolik oblíbené Turecké riviéry. Oklurcalar není nijak velký, letovisko je spíše roztáhnuté v délce několika kilometrů podél pobřeží. Přímo na plážích pak vyrostlo mnoho luxusních hotelů a hotelových komplexů nabízejících služby na vysoké úrovni a kvalitní zázemí. K těmto hotelům patří většinou vnitřní a venkovní bazény, wellness a fitness centra, dětské koutky se skluzavkami i hřiště pro nejrůznější sporty. Mimo ně je možné zde objevit také menší rodinné hotely či penziony. 

V Okurcalar je pobřeží lemováno písčito-oblázkovou pláží, ve vodě se pak objevují větší kameny, proto jsou vhodné i boty do vody. Vstup do moře je však pozvolný a tak je možné tuto lokalitu doporučit i pro rodiny s dětmi nebo neplavce. Pláž je neustále udržována v čistotě, je vybavená sprchami, toaletami a převlékárnami. Také moře je krásně čisté a průzračné. Potěšeni budete v případě, že vám stačí jen plavání a dovádění ve vlnách, stejně tak jako když vyhledáváte nejrůznější vodní sporty. Věnovat se můžete windsurfingu, kitesurfingu, vodnímu lyžování nebo jízdě na vodních skútrech. Spokojení budou také potápěči a milovníci šnorchlování.

Večerní a noční zábava je soustředěna především do hotelů, které mají připraven pestrý program v podobě animačních programů, show i diskoték. Milovníci nakupování mohou vyrazit do nočních ulic, pokud by jim však nabídka v Okurcalaru nestačila, mají možnost využít místní hromadnou dopravu a vydat se do nedaleké Alanye, Manavgatu či Side, kde na ně čeká nejen přehršel nejen nákupních možností, ale také barů, restaurací, nočních klubů, diskoték a zábavních podniků. Každý si tak přijde na své.